EĞİTİM
   ATÖLYE - SEMİNER
   BÜLTEN / TAKVİM
   FOTOĞRAF SERGİLERİ
   AYIN FOTOĞRAFI
   AYIN PORTFOLYOSU
   AYIN SUNUMU
   ETKİNLİK YAZILARI
   GEZİ YAZILARI
   FOTOĞRAF GÜNLERİ
   FSK KİTAPLIĞI
   FSK YAYINLARI
   FOTOĞRAF YAYINLARI
   LİNKLER
   YARIŞMALAR
 
 

 

 
 
FSK Haber Grubuna abone olmak için e-posta adresinizi yazın ve abone ol butonuna tıklayın
 
 

 

 FOTOĞRAF SERGİLERİ 2011 Fotoğraf Sergileri
 
Aralık 2011 - Güdül

Ekim – Kasım 2011’de GÜDÜL’e yapılan gezilerde çekilen fotoğraflardan oluşan GÜDÜL Fotoğraf Sergisi

Katılımcılar

202. Dönem Temel Fotoğraf Eğitim Semineri katılımcıları
Eğitmen: Tekin ERTUĞ

Aslihan Eyüboğlu, Çiler Ecer, Eda Işıkoğlu, Gamzeli Sorgun, Harun Söyler, Hasan Tekneci, Özgecan Koca, Selma Seyitdanlıoğlu, Sinan Aydın, Şükriye Çıldır, Süleyman Güloğlu, Tufan Afşar, Yelda Ayhan


205. Dönem Temel Fotoğraf Eğitim Semineri katılımcıları
Eğitmen: Ömer GEMİCİ

Aydan Abacı, Duygu Nesli Yiğiter, Fariba Kamand, Hüseyin Emre Ergül, Mehmet Hayri Sarı, Melek Akyol, Murat Savaş, Neslihan Kalyoncu, Nezahat Ezgi Aslan, SelmaÖzgül, SemraYılmaz, Tolga Çolakoğlu


Diğer Katılımcılar
Ahmet  BOZKURT, Güneş KARACABAY, Mehmet UÇAR, Ömer GEMİCİ, Volkan AYKUT


 
Kasım 2011 - Resimli Fotoğraf Tarihi

“RESİMLİ FOTOĞRAF TARİHİ”
Yrd.Doç.Dr. A.Beyhan ÖZDEMİR

Fotoğraflar kimi zaman tercihlerimizi belirler ve değiştirir. Bizi duygusallaştırır, üzer, güldürür. Kimi zaman da bizi aldatır. Yalan söylemenin, aldatmanın da ispatı olurlar. Bize, bizim dışımızdaki dünyayı; ötekinin kim olduğunu, nasıl yaşayıp nasıl öldüğünü gösteren fotoğraflar değil midir?

Fotoğraf tarihi aynı zamanda insanlığın görsel tarihidir. Fotoğrafçılar çektikleri fotoğraflarla yaşadıkları dönemin görsel tanıklıklarını yaparlar. Ünlü fotoğrafçıların fotoğraf örneklerinden seçilmiş reprodüksiyonlarından oluşan “Resimli Fotoğraf Tarihi”, fotoğrafın icadından günümüze kadar geçen süreçte fotoğraf tarihinin kronolojik gelişimini göstermektedir. Bu çalışmada yer alan fotoğraflar, altyazılarla desteklenerek fotoğraf tarihinin bir özetini ve bazı fotoğrafların nasıl toplumsal ve siyasal dönüm noktaları oluşturduğunu da gözler önüne sermektedir.

“Resimli Fotoğraf Tarihi” sergisi, icadından günümüze kadar fotoğrafın geçirdiği evreler, teknik çalışmaları yanında toplumsal değişim ve dönüşümlere öncülük ve tanıklık etmesi bakımından örnek fotoğraflardan derlenmiştir. Sergide toplam 37 adet fotoğraf yer almaktadır.

Açılış 22 kasım 2011 Salı 19:00
Yer: Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) Sergi Salonu
Fevzi Çakmak 1 Sk. 22/2 Kızılay / ANKARA

 


 
Kasım 2011 - Canlı Heykeller

FSK'da 1-21 Kasım 2011 tarihlerinde, Ankara Sine-i Sanat Atölyesi (ASSA) sanatçılarının gösterilerinden kesitler içeren, Mehmet ÇALLI tarafından hazırlanan "Canlı Heykeller" adlı fotoğraf sergisi FSK Sergi Salonunda ziyaret edilebilir.


 
Ekim 2011 - ENSEV Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf Sergisi - "ENSEV" - FSK Üyeleri
ENSEV Sergisi, 18 Ekim 2011 tarihinde FSK Salonunda açılıyor. Fiziksel engelli cocuklarimizin hayatlarindan kesitler içeren ve Fiziksel Engelli Cocuklar Saglik ve Egitim Vakfi (ENSEV) ile Fotograf Sanati Kurumu (FSK) ortak calismasinin urunu olan fotograf sergisi.


 
Ekim 2011 - Taşköprü Fotomaraton Fotoğraf Sergisi

 2-4 Eylül 2011 tarihlerinde FSK ve Taşköprü Belediyesi tarafından düzenlenen Fotomaratonda dereceye giren fotoğrafların yer aldığı Taşköprü Fotomaraton Fotoğraf Sergisi 9 Ekim 2011 tarihinde FSK'da açıldı.

 

Fotomaraton sonuçları için tıklayınız


 
Eylül 2011 - Mogan Kuş Fotoğrafları Çalışma Grubu Sergisi

Adnan Ataç ve Mogan Kuş Fotoğrafları Çalışma Grubu Fotoğraf Sergisi 9 Ekim 2011 tarihinde FSK'da açıldı.

 


 
Haziran 2011 - Temel Fotoğraf Eğitimi 196. ve 197. Dönem Fotoğraf Sergileri

FSK'da eğitmenliğini Göker MÜTFÜOĞLU ve Duygu N. KAŞIKCI'nın yapmış olduğu 196. Dönem ve Ömer GEMİCİ'nin eğitmenliğini yapmış olduğu 197. Dönem Temel Fotoğraf Eğitimini tamamlayan katılımcıların fotoğraflarından oluşan Fotoğraf Sergisi açılışı ve Sertifika Töreni yapılacaktır. 10 Haziran 2011 Cuma günü saat 19:00'da tüm üyelerimizi ve fotoğraf severleri katılımcılarımızın heyecanını paylaşmak için FSK'ya davet ederiz.

 


 
Mayıs 2011 - Gözlü Yorum

Batmanlı iş adamı, fotoğraf sevdalısı ve FSK üyesi Mehmet Veysi BORAN’ın “Gözlü Yorum” isimli fotoğraf sergisi 24 Mayıs 2011 Salı akşamı saat 19’da FSK’da açılacak.

veysi_boran_gozluyorum     veysi_boran


 
Nisan 2011 - Beyaz Camın Ünlüleri

Fotoğraf Sanatçısı Hamit Yalçın’ın, Türk müzik ve eğlence dünyasının ünlülerini 1976-1980 yılları arasında çektiği fotoğrafları “Beyaz Camın Ünlüleri” adı altında Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu Derneğinde (FSK) sergilenmeye başladı.

Yalçın, gazetecilik yaptığı söz konusu yıllarda TRT stüdyolarında görüntülediği ünlülerin siyah-beyaz fotoğraflarını 30 yıl aradan sonra fotoğraf severlerin beğenisine sundu.

İçlerinde şu an aramızda olmayan dönemin ünlü sanatçılarının da yer aldığı “Beyaz Camın Ünlüleri” fotoğraf sergisi, ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Yalçın, sergi açılışının ardından, çoğu havadan çekilen, detaylar ve kesitlerden oluşan “Büyüklere Boyama Kitabı” ve portföyünde yer alan çeşitli konulardaki fotoğraflardan oluşan “Hayatımız Fotoğraf” adlı gösterilerini yaptı. Daha sonra koleksiyonunda yer alan yaklaşık 15 adet eski fotoğraf makinesiyle ilgili söyleşide bulundu.

beyaz_camin_unluleri_hamit_yalcin


 
Mart 2011 - FSK Karma Sergi - Sulak Alanlar

FSK'da 8 Mart 2011 Salı günü 19:00'da küratörlüğünü Tansu GÜRPINAR'ın yaptığı ve FSK üyelerinin fotoğraflarından oluşan Sulak Alanlar konulu karma sergi açılışı yapılacaktır.


 
Şubat 2011 - Adnan Ataç Temel Fotoğraf Eğitimi Grubu

FSK'da, eğitmenliğini Adnan ATAÇ'ın yapmış olduğu Temel Fotoğraf Eğitimi Seminerini tamamlayan katılımcıların fotoğraflarından oluşan sergi açılışı ve sertifika töreni yapılacaktır. 22 Şubat 2011 Salı günü saat 19:00'da tüm üyelerimizi ve fotoğraf severleri katılımcılarımızın heyecanını paylaşmak için FSK'ya davet ederiz.


 
Şubat 2011 - Uzuun 1 An

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) bünyesinde açılan ve yürütücülüğünü Enver Şengül'ün yaptığı "Uzun Poz Atölyesi" nin bir yıl süreyle yaptığı çalışmalardan oluşan bir seçki, Edirne'den sonra Ankara'da,  Fotoğraf Sanatı Kurumu'nda (FSK) fotoğraf severlerle buluşacak. 4 Şubat 2011 saat 19:00'da yapılacak sergi açılışına tüm üyelerimiz ve fotoğrafseverler davetlidir.

Atölye grubu: Enver Şengül, Müsebbih Ergin, Funda Ağaoğulları, Halil Karabacak, Aygün Aykul Dığın, Emel Sezer, Ferda Özdemir, Taner Çetin ve Özden Balcıoğlu.


 
 

Bu kategoride toplam 14 adet içerik bulundu.
Kayıtlar 2 sayfada listelendi. 1. sayfayı izliyorsunuz.
SAYFALAR » [1] [2]

 
Fevzi Çakmak-1 Sokak 22/2 Kızılay/ANKARA - Tel : (0312) 230 46 16