EĞİTİM
   ATÖLYE - SEMİNER
   BÜLTEN / TAKVİM
   FOTOĞRAF SERGİLERİ
   AYIN FOTOĞRAFI
   AYIN PORTFOLYOSU
   AYIN SUNUMU
   ETKİNLİK YAZILARI
   GEZİ YAZILARI
   FOTOĞRAF GÜNLERİ
   FSK KİTAPLIĞI
   FSK YAYINLARI
   FOTOĞRAF YAYINLARI
   LİNKLER
   YARIŞMALAR
 
 

 

 
 
FSK Haber Grubuna abone olmak için e-posta adresinizi yazın ve abone ol butonuna tıklayın
 
 

 

 AYIN SUNUMU
 
AYIN SUNUMU Alt Kategorileri
2011-2012 PEDE (1)
 

PEDE ŞARTNAMESİ

Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK)
Performans Değerlendirme Etkinliği
(PEDE) Şartnamesi

1.  Amacı
Performans Değerlendirme Etkinliği  (PEDE)’nin amacı üyelerimizin konu bütünlüğü bulunan sunumlar hazırlamaları ve daha geniş bir izleyici kitlesinin önüne sergi ve gösterileriyle çıkabilmeleri konusunda deneyim kazanmalarını sağlamaktır.

2. Konusu
FSK Yönetim Kurulu tarafından PEDE konusu seçilir ve FSK Bülten’de ilan edilir. 
 
3. Katılım Koşulları
a) Bu etkinliğe FSK üyeleri, seminer ve atölye öğrencileri katılabilirler.
b) Katılımcılar en az 30 fotoğraftan oluşan ve en çok 5 dakika süreli bir sunum verebilirler.     
c) Sunumlar CD’ye kayıtlı olarak FSK Sekreterliğine elden teslim edilir.
d) Katılımcı, sunumunu kaydettiği CD’ye bir rumuz verir ve bu rumuzu CD’ nin üzerine yazar.
e) CD’ye yazılan rumuz ile katılımcının Adı ve Soyadı, PEDE kayıt defterine kaydedilir ve katılımcı tarafından imzalanır.
f) Katılımcı, sunumuna bir isim vermelidir. Sunumda katılımcının kimliğini belli eden herhangi bir simge, sembol veya isim kullanılamaz.
g) Katılımcı gösteride kullanılacak seslendirme ve müzik konusunda tümüyle serbestir.
h) Değerlendirme sonucunda elenen sunumları içeren CD’ler etkinlik sonunda FSK Sekreterliğinden alınmalıdır. FSK, geri alınmayan CD’lerden sorumlu değildir. 
i) PEDE değerlendirmesine bir kez katılmış olan bir sunum, sürekli aynı sunumlar üzerinde zaman kaybetmeyi engellemek amacıyla, prensip olarak başka bir PEDE etkinliğine katılamaz.  

4. Takvim
Değerlendirmeler, FSK Bülten’de duyurulacak tarih ve saatte, FSK Salonunda yapılacaktır ve katılımcılara, izleyicilere açık olacaktır.

5. Seçici
PEDE Seçici Kurulu, FSK Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek ve değerlendirmenin yapılacağı ay FSK Bülten’de ilan edilecektir.
Seçici Kurul, genel olarak fotoğraflar ve bir bütün olarak sunum üzerinde görüşlerini açıklamalı, elemeyi gerçekleştirirken kendi kriterlerini gerekçelendirmeli ve kriterleri hakkında izleyicileri bilgilendirmelidir. Bu yolla katılımcıların ve izleyicilerin eğitimine katkıda bulunacaktır. Seçici Kurul, değerlendirmesinin sonucunda seçtiği (başarılı bulduğu) sunumların kayıtlı olduğu listeyi imzalayarak, bu sunumların FSK Etkinliklerinde kullanılmasına, onay vermiş olacaktır.

6. Değerlendirme
Seçici Kurul; en beğendiği, etkilendiği ya da başarılı bulduğu 1 (bir) sunumu “Ayın Performansı” olarak ilan edecektir.
Seçici Kurul, sunumlar arasında başarılı olabilecek nitelikte performans bulamadığı takdirde, o ay “Ayın Performansı” ilan etmeme hakkına sahiptir.
Seçici Kurul, Ayın Performansı dışında, ödüle değer gördüğü en fazla 3 (üç) sunumu “Başarılı Performans” olarak seçebilir.
Ayın Performansı 5 (beş) puan, Başarılı Performans 3 (üç) puan ile değerlendirilecektir.

Yıl boyunca sunum sahiplerinin elde ettikleri puanlar toplanarak, birinci sırada yer alan kişiye (eşitlik halinde birden fazla kişiye) “Yılın En İyi Performans Fotoğrafçısı” plaketi, ikinci sıradan beşinci sıraya kadar (ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada) yer alan kişilere de “Başarı Belgesi” (eşitlik halinde sayı değişebilir) verilecektir.
PEDE’de elde edilen başarılar, yıl sonu gösterisi, kokteyl, ödül töreni şeklinde son bulacaktır. Yıl boyunca seçilmiş sunumlara dair duyurular FSK internet sitesinde izleyiciye sunulacaktır.
PEDE etkinliğinde ödül alan sunumların birer kopyaları CD içeriği ile FSK arşivinde korunacak ve kullanım hakları fotoğrafçı adı yazılmak koşulu ile FSK’ ya ait olacaktır.
Bu şartname koşullarına uymayan katılımlar ve seçimler geçersiz sayılır.

Fotoğraf Sanatı Kurumu
Yönetim Kurulu
 


 
Fevzi Çakmak-1 Sokak 22/2 Kızılay/ANKARA - Tel : (0312) 230 46 16