EĞİTİM
   ATÖLYE - SEMİNER
   BÜLTEN / TAKVİM
   FOTOĞRAF SERGİLERİ
   AYIN FOTOĞRAFI
   AYIN PORTFOLYOSU
   AYIN SUNUMU
   ETKİNLİK YAZILARI
   GEZİ YAZILARI
   FOTOĞRAF GÜNLERİ
   FSK KİTAPLIĞI
   FSK YAYINLARI
   FOTOĞRAF YAYINLARI
   LİNKLER
   YARIŞMALAR
 
 

 

 
 
FSK Haber Grubuna abone olmak için e-posta adresinizi yazın ve abone ol butonuna tıklayın
 
 

 

 FOTOĞRAF GÜNLERİ 2. Ankara Fotoğraf Günleri
 
2. Ankara Fotoğraf Günleri Alt Kategorileri
AFG2 Sponsorlar (1)
AFG2'den Görüntüler (9)
AFG2-Programı (1)
Basında AFG2 (2)
 

2. Ankara Fotoğraf Günleri Basın Duyurusu
2. Ankara Fotoğraf Günleri Basın Duyurusu

FOTOGRAF SANATI KURUMU (FSK) 1994 yılında kurulmuştur ve bugün 310 üyesi bulunmaktadır. Ankara ve Türkiye'nin her yerinde çeşitli fotoğraf etkinlikleri yapmakta, sanatsal, kültürel ve sosyal bütün etkinliklere ve çalışmalara destek vermektedir. Düzenli olarak fotoğraf temel eğitimi, ileri düzey fotoğraf seminerleri ve sinema kursları düzenlemekte, sergi, gösteri, söyleşi ve fotoğraf gezileri düzenlemektedir. Kurum ve kuruluşlarda fotoğraf ağırlıklı ilişkiler kurarak önemli organizasyonlar gerçekleştirmektedir. Bu amaçla, 1998 yılında "FSK 1.Ankara Fotoğraf Günleri"ni düzenlemiştir.

"FSK 2. Ankara Fotoğraf Günleri’ni ise, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Kültür Bakanlığı, Çankaya Belediyesi ile çeşitli kurum-kuruluş ve bireylerin katkılarıyla, 07-19 Mayıs 2002 tarihleri arasında, ANKARA-Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirecektir.

"FSK 2. Ankara Fotoğraf Günleri" kapsamında; 18 fotoğraf sergisi, 41 dia gösterisi, 9 söyleşi, 2 panel, 1 sohbet olmak üzere yaklaşık olarak toplam 71 etkinlik ve imza günleri ( fotoğraf - yayın ) ile çeşitli fotoğraf aktiviteleri yapılacaktır. Bu etkinliklere de Türkiye'nin çeşitli illerinden yaklaşık 110 kişi katılımcı olarak yer alırken, ortalama on bin Ankaralının izlemesi beklenmektedir.

Ankaralı fotoğraf severler; fotoğraf sergilerinde yaklaşık 600 fotoğraf, dia gösterilerinde ise yaklaşık 3500 fotoğraf izleyebilecektir. Fotoğraf Günleri programı içerisinde; Alman, Belçikalı ve Finlandiyalı fotoğrafçıların dia gösterilerinin yanı sıra, dijital fotoğraf çalışmalarından örnekler de görülebilecektir.

Bu etkinlikler içinde; Ozan SAĞDIÇ, Gültekin ÇİZGEN, İbrahim DEMİREL, Sıtkı FIRAT, Tansu GÜRPINAR, Necmettin KÜLAHÇI gibi fotoğrafta 40-50 yılını geride bırakan ustalar, İzzet KERİBAR, Kamil FIRAT, Cemil AĞACIKOĞLU, Merih AKOĞUL, Adnan Veli KUVANLIK, Tuğrul ÇAKAR gibi açtıkları fotoğraf sergileri ile isimlerinden sıkça söz ettiren kendilerini kanıtlamış fotoğrafçılar ile beraber henüz fotoğrafta yeni yeni yol almaya başlayan ama ürünleri ile kendilerini ortaya koyma olanağı bulamamış, umut vadeden genç fotoğrafçıların eserleri de izleyenlere sunulmuştur.

Ayrıca, akademisyenler, bilim adamları ve yazarlar da, yine fotoğraf ile ilgili pek çok konuya değinecek, sohbet edecek, tartışacak, sorunları paylaşma fırsatı sağlayacak ve fotoğraf severlere yeni ufuklar açacaktır.

İzleyenler, iki hafta boyunca imza günlerinde ve söyleşilerde ise; hayranı oldukları fotoğrafçıların imzalı fotoğraflarını ve yayınlarını satın alma ve sanatçılar ile yüz yüze sohbet etme olanağını da bulabileceklerdir.

"FSK 2. Ankara Fotoğraf Günleri" etkinliği, başkent Ankara için büyük bir organizasyon olmasından dolayı sorumlulukları da büyüktür. Ülkemiz ve ulusumuz için büyük önem taşıyan bu türlü sanatsal ve kültürel etkinliklere kuruluşunuzun da önem verdiğinin bilincindeyiz.

Fotoğraf günleri etkinliklerini izlemeniz ve yayınlarınızda yer vermeniz, fotoğraf severleri haberdar etmek ve başkent Ankara için böylesine önemli ve kapsamlı bir etkinliğin tanıtılması açısından bizleri mutlu edecektir.
7 Mayıs 2002 tarihinde saat 18.30 da geniş bir protokol katılımı ile gerçekleşecek olan "FSK 2. Ankara Fotoğraf Günleri" açılışına; kültür, sanat ve fotoğrafa ilgi duyan tüm kişi ve kuruluşlar davetlidir.

Katılımcıların ve etkinliklerin yer aldığı "FSK 2.Ankara Fotoğraf Günleri" program kitapçığı ve açılış davetiyesini ekte görebilirsiniz.

"FSK 2.Ankara Fotoğraf Günleri" ne gösterdiğiniz ilgi için kuruluşunuza teşekkür eder, saygılar sunar ve çalışmalarınızda başarılar dileriz.

FSK 2.Ankara Fotoğraf Günleri
Düzenleme Komitesi


 
  Bu yazıdan çıktı ver  
 
Fevzi Çakmak-1 Sokak 22/2 Kızılay/ANKARA - Tel : (0312) 230 46 16